Շնորհավոր Ամանոր և Սուրբ ծնունդ
«Մեդիա Պաշտպան» նախաձեռնությունը շնորհավորում է բոլորի գալիք Ամանորն ու Սուրբ Ծնունդը։ Թող  2020 թվականը մեր պետության համար լինի խաղաղության և համերաշխության տարի։ Keep Reading
«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունն ամփոփում է տարին
Լրատվամիջոցների ու քաղաքական գործիչների մոնիթորինգ, հարցազրույցներ, արձագանք մեդիա խնդիրներին, կլոր սեղան քննարկումներ,  մրցանակաբաշխություններ։ «Մեդիա պաշտպանն» ակտիվ է լինելու ու նոր նախագծեր է ներկայացնելու նաև 2020-ին։ Keep Reading
Ընդհարում՝ Անդրանիկ Քոչարյանի և «5-րդ ալիքի» լրագրողի միջև
«Մեդիա Պաշտպանը» մշտադիտարկման արդյունքում նկատեց, որ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանի և «5-րդ ալիքի» լրագրողի միջև ընդհարում է տեղի ունեցել։ Անդրանիկ Քոչարյանը վրդովվել է լրագրողի հարցից, որը վերաբերում էր մահացած զինծառայողի հարազատների հետ հանդիպմանը։ Keep Reading
Արմեն Սարգսյանի մասին հոդվածները թե՛ դրական են, թե՛ բացասական
2019 թ-ի դեկտեմբերի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։ Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 35 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
«Մեդիա պաշտպան»-ը նկատում է՝ մամուլի քարտուղարի պահվածքն անընդունելի է
Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Ազգային պատկերասրահում ընդունել է լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներին: Վլադիմիր Կարապետյանի հետ զրույցում լրագրողները հարցրել են` ուրիշ ի՞նչ ընդունելություններ են սպասվում, որին մամուլի քարտուղարը պատասխանել է. «Ավանդական ընդունելություններն են, նոր բան չի լինելու․․․ գործարարների հետ, ԱԳՆ, ԿԲ, պետական կառավարման համակարգ»: Այս խոսքից հետո լրագրողները կատակել են. «Սերժի ժամանակների նման էլի»։ Keep Reading
Արայիկ Հարությունյանի մասին բացասական հոդվածները շարունակում են գերակշռել
2019թ-ի դեկտեմբերի 1-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող նյութերին։  Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 35 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Արսեն Թորոսյանը չի կարողանում ձերբազատվել քննադատություններից
2019 թ-ի դեկտեմբերի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ Առողջապահության նախարարի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։ Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 35 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
«Մեդիա Պաշտպան»-ը կոչ է անում Հ1-ի ղեկավարությանը բացառել նմանատիպ դեպքերը
«Մեդիա Պաշտպան» նախաձեռնությունը ևս մեկ անգամ ֆիքսեց, որ Հանրային հեռուստաընկերության լրատվական բաժինը հստակ ընգծված քաղաքական գծի կրող է և չի հարգում այլոց իրավունքները։ Keep Reading
Հարձակվել են «Կենտրոն» հեռուստաընկերության օպերատորի վրա
«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը տեղեկացավ, որ Հովտաշատ համայնքում 10-ից ավելի տղամարդիկ հարձակվել են «Կենտրոն» հեռուստաընկերության օպերատորի վրա, որն իր աշխատանքն է կատարել։ Կադրերից երևում է, որ օպերատորին վիրավորանքներ են հասցնում և վնասում են նկարահանող սարքը։ Keep Reading

С Новым годом и с Рождеством!
Инициатива «Медиа адвокат» поздравляет всех с наступающим Новым годом и Рождеством. Пусть 2020 будет годом мира и гармонии для нашего государства. Keep Reading
Инициатива «Медиа адвокат» подводит итоги года
Мониторинг СМИ и деятельности политиков, интервью, реакция на проблемы СМИ, круглые столы, вручение наград — инициатива «Медиа адвокат» будет и дальше активной и представит новые проекты в 2020 году. Keep Reading
Инцидент между Андраником Кочаряном и журналистом «5ого канала»
В результате мониторинга инициатива «Медиа адвокат» отметила, что произошел инцидент между депутатом НС РА Андраником Кочаряном и журналистом «5-го канала». Андраник Кочарян был возмущен вопросом журналиста о встрече с родственниками погибшего военнослужащего. Keep Reading
В отношении Армена Саркисяна были как положительные, так и негативные публикации
Инициатива «Медиа адвокат» с 11 по 20 декабря 2019 года проводила мониторинг онлайн медиа материалов касательно личности и деятельности президента РА Армена Саркисяна. Мониторинг велся по 35 ведущим новостным сайтам Армении. Keep Reading
«Медиа адвокат» отмечает, что такое поведение пресс-секретаря недопустимо
Сегодня Никол Пашинян принял представителей СМИ в Национальной галерее. В беседе с Владимиром Карапетяном журналисты спросили, какие еще приемы ожидаются, на что пресс-секретарь ответил: «Традиционные приемы, ничего нового — с бизнесменами, МИД, ЦБ, системой государственного управления». Keep Reading
Негативные статьи в отношении Араика Арутюняна продолжают превалировать
Инициатива «Медиа адвокат» с 1 по 20 декабря 2019 года проводила мониторинг онлайн медиа материалов касательно личности и деятельности министра образования, науки, культуры и спорта Араика Арутюняна. Мониторинг велся по 35 ведущим новостным сайтам Армении. Keep Reading
Арсен Торосян не может избавиться от критики
Инициатива «Медиа адвокат» с 11 по 20 декабря 2019 года проводила мониторинг онлайн медиа материалов касательно личности и деятельности министра Здравоохранения РА Арсена Торосяна. Мониторинг велся по 35 ведущим новостным сайтам Армении. Keep Reading
«Медиа адвокат» призывает руководство Первого канала исключить повторение подобных случаев
Инициатива «Медиа адвокат» еще раз установила, что служба новостей Общественной телекомпании придерживается четкой политической линии и не уважает права других. Keep Reading
Напали на оператора телекомпании «Кентрон»
Инициатива «Медиа адвокат» получила информацию, что в сельской общине Овташат более 10 человек напали на оператора телекомпании «Кентрон», который выполнял свою работу. В кадрах видно, как оскорбляют оператора и повреждают съемочную камеру. Keep Reading