Ղարաբաղյան հակամարտության լուսաբանման ընդհանուր պատկերը ռուսական ԶԼՄ-ներում` հոկտեմբերի 29-ին
«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հոկտեմբերի 29-ին հետևել է ռուսական 5 առաջատար լրատվամիջոցների հրապարակումներին՝ պարզելու, թե ինչպես է ռուսական մեդիան լուսաբանել Ադրբեջանի կողմից սանձազերծած գործողությունները։ Մասնավորապես, մշտադիտարկվել են «Լենտա ռու», «Գազետա ռու», «Ռիա Նովոստի», «Ռեգնում», և «ՏԱՍՍ» կայքերը։ Keep Reading
Ղարաբաղյան հակամարտության լուսաբանման ընդհանուր պատկերը արտասահմանյան առաջատար ԶԼՄ-ներում` հոկտեմբերի 25-ից 28-ը
«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հոկտեմբերի 25-ից 28-ը հետևել է արտասահմանյան 5 առաջատար լրատվամիջոցի հրապարակումներին՝ պարզելու, թե ինչպես է արտասահմանյան մեդիան լուսաբանել Ադրբեջանի կողմից սանձազերծած գործողությունները։ Մասնավորապես, մշտադիտարկվել են «BBC», «CNN», «Reuters», «Associated Press» (AP) և «Deutsche Welle» (DW անգլալեզու տարբերակ) լրատվական գործակալությունների կայքերը։ Keep Reading
Ղարաբաղյան հակամարտության լուսաբանման ընդհանուր պատկերը ռուսական ԶԼՄ-ներում` հոկտեմբերի 27-ից 28-ը
«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հոկտեմբերի 27-ից 28-ը հետևել է ռուսական 5 առաջատար լրատվամիջոցների հրապարակումներին՝ պարզելու, թե ինչպես է ռուսական մեդիան լուսաբանել Ադրբեջանի կողմից սանձազերծած գործողությունները։ Մասնավորապես, մշտադիտարկվել են «Լենտա ռու», «Գազետա ռու», «Ռիա Նովոստի», «Ռեգնում», և «ՏԱՍՍ» կայքերը։ Keep Reading
Պետք է չվարանել ու սատար կանգնել լրագրողներին
Մեկ ամիս է ինչ Ադրբեջանի նախահարձակ գործողությունների արդյունքում լայնածավալ պատերազմ է սկսվել Արցախի Հանրապետության դեմ։ Պատերազմի արդյունքում զոհվել և վիրավորվել են ինչպես խաղաղ բնակիչներ, այնպես էլ լրագրողներ ու լրագրողական թիմին ուղեկցող վարորդները։ Keep Reading
Ղարաբաղյան հակամարտության լուսաբանման ընդհանուր պատկերը ռուսական ԶԼՄ-ներում` հոկտեմբերի 26-ին
«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հոկտեմբերի 26-ին հետևել է ռուսական 5 առաջատար լրատվամիջոցների հրապարակումներին՝ պարզելու, թե ինչպես է ռուսական մեդիան լուսաբանել Ադրբեջանի կողմից սանձազերծած գործողությունները։ Մասնավորապես, մշտադիտարկվել են «Լենտա ռու», «Գազետա ռու», «Ռիա Նովոստի», «Ռեգնում», և «ՏԱՍՍ» կայքերը։ Keep Reading
Ղարաբաղյան հակամարտության լուսաբանման ընդհանուր պատկերը արտասահմանյան առաջատար ԶԼՄ-ներում` հոկտեմբերի 22-ից 24-ը
«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հոկտեմբերի 22-ից 24-ը հետևել է արտասահմանյան 5 առաջատար լրատվամիջոցի հրապարակումներին՝ պարզելու, թե ինչպես է արտասահմանյան մեդիան լուսաբանել Ադրբեջանի կողմից սանձազերծած գործողությունները։ Մասնավորապես, մշտադիտարկվել են «BBC», «CNN», «Reuters», «Associated Press» (AP) և «Deutsche Welle» (DW անգլալեզու տարբերակ) լրատվական գործակալությունների կայքերը։ Keep Reading
Որոշ հայտարարություններ անընդունելի են պատերազմական այս օրերին
Այս օրերին հայկական որոշ լրատվականներ ու անձինք հրապարակում են մեկնաբանություններ և գրառումներ, որոնք կարող են նպաստել ներկա պատերազմում ներգրավված Թուրքիայի շահին՝ հակասություն ստեղծելով պաշտոնական հայտարարությունների հետ։ Keep Reading

Общая картина освещения карабахского конфликта в российских СМИ 29 октября
29 октября инициатива «Медиа адвокат» проследила за публикациями 5 российских ведущих СМИ для выяснения, как освещались развязанные Азербайджаном военные действия. В частности, для мониторинга были выбраны информационные агентства «Лента ру», «Газета ру», «Риа Новости», «ИА Регнум» и «ТАСС». Keep Reading
Общая картина освещения карабахского конфликта в зарубежных СМИ с 25 по 28 октября
Инициатива «Медиа адвокат» с 25 по 28 октября проследила за публикациями 5 зарубежных ведущих СМИ для выяснения, как освещались развязанные Азербайджаном военные действия. В частности, для мониторинга были выбраны официальные сайты информационных агентств «BBC», «CNN», «Reuters», «Associated Press», и «Deutsche Welle» (англоязычная версия сайта). Keep Reading
Общая картина освещения карабахского конфликта в российских СМИ с 27 по 28 октября
С 27 по 28 октября инициатива «Медиа адвокат» проследила за публикациями 5 российских ведущих СМИ для выяснения, как освещались развязанные Азербайджаном военные действия. В частности, для мониторинга были выбраны информационные агентства «Лента ру», «Газета ру», «Риа Новости», «ИА Регнум» и «ТАСС». Keep Reading
Нужно не медлить и поддержать журналистов
В результате наступательных действий Азербайджана уже месяц идет широкомасштабная война против Республики Арцах. В результате войны погибли и получили ранения как мирные жители, так и журналисты и сопровождающие журналистскую команду водители. Keep Reading
Общая картина освещения карабахского конфликта в российских СМИ 26 октября
26 октября инициатива «Медиа адвокат» проследила за публикациями 5 российских ведущих СМИ для выяснения, как освещались развязанные Азербайджаном военные действия. В частности, для мониторинга были выбраны информационные агентства «Лента ру», «Газета ру», «Риа Новости», «ИА Регнум» и «ТАСС». Keep Reading
Общая картина освещения карабахского конфликта в ведущих зарубежных СМИ с 22 по 24 октября
Инициатива «Медиа адвокат» с 22 по 24 октября проследила за публикациями 5 ведущих зарубежных СМИ, чтобы выяснить, как освещала иностранные СМИ развязанные Азербайджаном действия. В частности, для мониторинга были выбраны информационные агентства «BBC», «CNN», «Reuters», «Associated Press» и «Deutsche Welle» (англоязычная версия DW). Keep Reading
Некоторые заявления в дни войны неприемлемы
В эти дни некоторые граждане и армянские СМИ публикуют комментарии и записи, которые могут способствовать интересам Турции, вовлеченной в текущую войну, создавая противоречие с официальными заявлениями. Такие публикации, в свою очередь, могут распространять панику. Keep Reading