Նիկոլ Փաշինյանի մասին հրապարակվել են հավասար թվով և՛ բացասական, և՛ դրական հոդվածներ
2019 թ-ի նոյեմբերի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։ Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 5 լրատվական կայք՝ armlur.am-ը, aravot.am-ը, armtimes.com-ը, azatutyun.am և 1in.am-ը։ Keep Reading
Լևոն Տեր-Պետրոսյանը գտնվում է քննադատությունների կիզակետում
2019թ-ի նոյեմբերի 11-ից նոյեմբերի 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող նյութերին։ Keep Reading
Արայիկ Հարությունյանը շարունակում է մնալ քննադատությունների թիրախում
2019թ-ի նոյեմբերի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող նյութերին։  Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 35 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Հայկ Մարությանի մասին դիտարկվել են բազմաթիվ բացասական հոդվածներ
2019թ-ի նոյեմբերի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի անձին ու գործունեությանն առնչվող նյութերին։  Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 35 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Ալեն Սիմոնյանը կրկին քննադատությունների կիզակետում է
2019թ-ի նոյեմբերի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող նյութերին։ Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 35 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Գագիկ Ծառուկյանի մասին դրական հոդվածները շարունակում են գերազանցել
2019թ-ի նոյեմբերի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ԱԺ պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող նյութերին։ Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 35 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Աննա Հակոբյանի մասին շարունակում են դիտարկվել և՛ բացասական, և՛ դրական հոդվածներ
2019 թ-ի նոյեմբերի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։ Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 35 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Արարատ Միրզոյանի մասին բացասական հոդվածները շարունակում են գերակշռել
2019թ-ի նոյեմբերի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող նյութերին։  Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 35 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
«Մեդիա պաշտպան»-ը կոչ է մատուցել անաչառ ու բազմակողմանի լրատվություն
Հանրային հեռուստաընկերության նոյեմբերի 21-ի լուրերի գլխավոր թողարկմանն անդրադարձ կար ԵԺԿ համագումարին Սերժ Սարգսյանի ելույթին։ Ռեպորտաժն ամբողջությամբ կառուցված էր վարչապետի մամուլի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանի խոսքի վրա։ Keep Reading

В отношении Никола Пашиняна были опубликованы как негативные, так и положительные статьи
Инициатива «Медиа адвокат» с 11 по 20 ноября 2019 года проводила мониторинг онлайн медиа материалов касательно личности и деятельности премьер-министра РА Никола Пашиняна. Keep Reading
Левон Тер-Петросян вновь в центре критики
Инициатива «Медиа Адвокат» с 11 по 20 ноября 2019 года проводила мониторинг онлайн медиа материалов касательно личности и деятельности первого президента Армении Левона Тер-Петросяна. Мониторинг велся по 35 ведущим новостным сайтам Армении. Keep Reading
Араик Арутюнян остается объектом критики
Инициатива «Медиа Адвокат» с 11 по 20 ноября 2019 года проводила мониторинг онлайн медиа материалов касательно личности и деятельности министра ОНКС РА Араика Арутюняна. Мониторинг велся по 35 ведущим новостным сайтам Армении. Keep Reading
В отношении Айка Марутяна было много негативных публикаций
Инициатива «Медиа адвокат» с 11 по 20 ноября 2019 года проводила мониторинг онлайн медиа материалов касательно личности и деятельности мэра Еревана Айка Марутяна. Мониторинг велся по 35 ведущим новостным сайтам Армении. Keep Reading
Ален Симонян вновь в центре критики
Инициатива «Медиа адвокат» с 11 по 20 ноября 2019 года проводила мониторинг онлайн медиа материалов касательно личности и деятельности вице-спикера НС РА Алена Симоняна. Мониторинг велся по 35 ведущим новостным сайтам Армении. Keep Reading
Рейтинг Зограба Мнацаканяна за эту декаду негативный
Инициатива «Медиа адвокат» начинает проводить мониторинг онлайн медиа материалов касательно личности и деятельности министра иностранных дел РА Зограба Мнацаканяна. Мониторинг велся по 35 ведущим новостным сайтам Армении. Keep Reading
Положительные статьи в отношении Гагика Царукяна продолжают превалировать
Инициатива «Медиа адвокат» с 11 по 20 ноября 2019 года проводила мониторинг онлайн медиа материалов касательно личности и деятельности депутата НС РА Гагика Царукяна. Мониторинг велся по 35 ведущим новостным сайтам Армении. Keep Reading
В отношении Анны Акопян в СМИ продолжают публиковать и негативные, и положительные статьи
Инициатива «Медиа адвокат» с 11 по 20 ноября 2019 года проводила мониторинг онлайн медиа материалов касательно личности и деятельности супруги премьер-министра Анны Акопян. Мониторинг велся по 35 ведущим новостным сайтам Армении. Keep Reading
Количество негативных публикаций в отношении Арарата Мирзояна продолжает превалировать
Инициатива «Медиа адвокат» с 11 по 20 ноября 2019 года проводила мониторинг онлайн медиа материалов касательно личности и деятельности спикера НС РА Арарата Мирзояна. Мониторинг велся по 35 ведущим новостным сайтам Армении. Keep Reading
«Медиа адвокат» призывает предоставлять беспристрастную и объективную информацию
В выпуске новостей Общественного телевидения от 21 ноября коснулись выступления Сержа Саргсяна на съезде ЕНП. Репортаж полностью был основан на комментарии пресс-секретаря премьер-министра Владимира Карапетяна. Keep Reading