Սասուն Միքայելյանի մասին ավելի շատ դրական հրապարակումներ են եղել
2019թ-ի հոկտեմբերի 1-ից 31-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Սասուն Միքայելյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող նյութերին։ Keep Reading
Բացասական հոդվածները գերազանցում են
2019 թ-ի հոկտեմբերի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։ Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 5 լրատվական կայք՝ armlur.am-ը, yerkir.am-ը, armtimes.com-ը, azatutyun.am և yerevan.today-ը։ Keep Reading
Լևոն Տեր-Պետրոսյանի մասին հրապարակումները հիմնականում բացասական են
2019թ-ի հոկտեմբերի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող նյութերին։ Keep Reading
«Մեդիա պաշտպան»-ը դատապարտում է ՄԱՀՀԻ-ի դիրքրոշումը
Միջազգային եւ անվտանգության հարցերի հայկական ինստիտուտը (ՄԱՀՀԻ) «Հոկտեմբերի 27-ից 20 տարի անց. հայացք անցյալին, դասեր և մտորումներ» խորագրով քննարկում է կազմակերպում։ ՄԱՀՀԻ հիմնադիր Ստյոպա Սաֆարյանն այս մասին տեղեկացրել է ֆեյսբուքյան էջում և հայտարարել է. «Մուտքը news.am, hayeli.am, 168.am, yerevan today, 7or.am, livenews.am, 5-րդ ալիք ու Երկիր Մեդիա հեռուստաընկերությունների և այլ քարոզչամիջոցների առջև փակ է: Keep Reading
Արմեն Սարգսյանը կարողացել է վերականգնել իր դրական վարկանիշը
2019թ-ի հոկտեմբերի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող նյութերին։  Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 35 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Հայկ Մարությանը՝ լրատվականների ուշադրության կենտրոնում
2019թ-ի հոկտեմբերի 1-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի անձին ու գործունեությանն առնչվող նյութերին։  Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 35 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Նաիրա Զոհրաբյանն այս տասնօրյակում լրատվականների ուշադրության կենտրոնում չի եղել
2019 թ․ հոկտեմբերի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։ Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 35 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Արարատ Միրզոյանի մասին դրական հոդվածներ չեն դիտարկվել
2019թ-ի հոկտեմբերի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող նյութերին։  Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 35 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Աննա Հակոբյանը լրատվական դաշտում կրկին կորցրել է իր դրական իմիջը
2019 թ-ի հոկտեմբերի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։ Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 35 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading

Отрицательные статьи превалируют
Инициатива «Медиа адвокат» с 11 по 20 октября 2019 года проводила мониторинг онлайн медиа материалов касательно личности и деятельности премьер-министра РА Никола Пашиняна. Мониторинг велся по материалам 5 новостных сайтов Армении: armlur.am, yerkir.am, armtimes.com, azatutyun.am и yerevan.today. Keep Reading
Публикации о первом президенте Армении Левоне Тер-Петросяне в основном негативные
Инициатива «Медиа адвокат» с 11 по 20 октября 2019 года проводила мониторинг онлайн медиа материалов касательно личности и деятельности первого президента РА Левона Тер-Петросяна. Мониторинг велся по 35 ведущим новостным сайтам Армении. Keep Reading
Инициатива «Медиа адвокат» осуждает позицию АИМОБ
Армянский институт международных отношений и безопасности (АИМОБ) организует встречу-обсуждение на тему «20 лет спустя после 27 октября։ взгляд в прошлое, уроки и раздумья». Основатель АИМОБ Стёпа Сафарян сообщил об этом на своей странице в Facebook и заявил։ «Вход news.am, hayeli.am, 168.am, yerevan today, 7or.am, livenews.am, телекомпаниям «5ый канал» и «Еркир Медиа», а также другим средствам… Keep Reading
Армен Саргсян смог восстановить свой позитивный имидж
Инициатива «Медиа адвокат» с 11 по 20 октября 2019 года проводила мониторинг онлайн медиа материалов касательно личности и деятельности президента РА Армена Саргсяна. Мониторинг велся по 35 ведущим новостным сайтам Армении. Keep Reading
Айк Марутян в центре внимания СМИ
Инициатива «Медиа адвокат» с 1 по 20 октября 2019 года проводила мониторинг онлайн медиа материалов касательно личности и деятельности мэра Еревана Айка Марутяна. Мониторинг велся по 35 ведущим новостным сайтам Армении. Keep Reading
За последние 10 дней депутат Наира Зограбян не была в центре внимания СМИ
Инициатива «Медиа адвокат» с 11 по 20 октября 2019 года проводила мониторинг онлайн медиа материалов касательно личности и деятельности депутата НС РА Наиры Зограбян. Мониторинг велся по 35 ведущим новостным сайтам Армении. Keep Reading
Позитивные статьи в отношении спикера НС Арарата Мирзояна отсутствуют
Инициатива «Медиа адвокат» с 11 по 20 октября 2019 года проводила мониторинг онлайн медиа материалов касательно личности и деятельности спикера парламента Армении Арарата Мирзояна. Мониторинг велся по 35 ведущим новостным сайтам Армении. Keep Reading
Анна Акопян снова потеряла свой позитивный имидж в СМИ
Инициатива «Медиа Адвокат» с 11 по 20 октября 2019 года проводила мониторинг онлайн медиа материалов касательно личности и деятельности жены премьер-министра РА Анны Акопян. Мониторинг велся по 35 ведущим новостным сайтам Армении. Keep Reading