Նախկինում արվող PR քայլերն այլևս չեն աշխատում
2019թ-ի հունիսի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող նյութերին։  Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 35 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Գագիկ Ծառուկյանին այս տասնօրյակում լրատվական դաշտը չի խնայել
2019 թ-ի հունիսի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։  Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 35 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Լրատվական դաշտն ու քաղաքական գործիչները բաժանվել են երկու մասի
2019թ-ի հունիսի 13-ից 27-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող նյութերին։  Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 35 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Անկեղծանում են խմբագիրները․ Հարություն Հարությունյան
«Մեդիա Պաշտպան»-ը նախաձեռնել է զրույցների շարք Հայաստանի առաջատար լրատվամիջոցների խմբագիրների և ղեկավարների հետ։ Այս անգամ մեր զրուցակիցը «5-րդ ալիք» հեռուստաընկերության տնօրեն Հարություն Հարությունյանն է։ Keep Reading
Ալեն Սիմոնյանի գործողությունները բացասական են գնահատվել
2019 թ-ի հունիսի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։ Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 35 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Բացի Հանրայինից բոլոր հեռուստաընկերությունները ներկայացրել են «ՎԵՏՕ»-ի ակցիան
«ՎԵՏՕ» շարժումը՝ Նարեկ Մալյանի գլխավորությամբ, հունիսի 24-25-ին իրականցրեց ակցիա Սահմանադրական դատարանի դիմաց՝ սահմանադրական տապալված կարգը վերականգնելու համար։ Այն լուսաբանեցին բոլոր հեռուստաընկերությունները, բացի Հանրայինից։ Keep Reading
Անկեղծանում են խմբագիրները․ Շավարշ Գևորգյան
«Մեդիա Պաշտպան»-ը նախաձեռնել է զրույցների շարք Հայաստանի առաջատար լրատվամիջոցների խմբագիրների և ղեկավարների հետ։ Այս անգամ մեր զրուցակիցը Հայկական երկրորդ հեռուստաալիքի «Լրաբեր» լրատվական ծրագրի ղեկավար Շավարշ Գևորգյանն է։ Keep Reading
Որոշ լրատվամիջոցներ ակնհայտ միակողմանի են ներկայացնում իրադարձությունները
2019 թ-ի հունիսի 11-20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։ Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 5 լրատվական կայք՝ azatutyun.am-ը, armtimes.com-ը, 1in.am-ը, yerkir.am-ը և a1plus.am-ը։ Keep Reading

Разговор по душам с редакторами — Арутюн Арутюнян
«Медиа Адвокат» начинает цикл интервью с редакторами и руководителями ведущих армянских СМИ․ На этот раз нашим собеседником является директор «5 канала», Арутюн Арутюнян. Keep Reading
«Медиа Адвокат» начинает цикл интервью с редакторами и руководителями ведущих армянских СМИ․ На этот раз нашим собеседником является руководитель новостной программы «Лрабер» Второго армянского телеканала, Шаварш Геворгян. Keep Reading
«Медиа Адвокат» начинает цикл интервью с редакторами ведущих армянских СМИ․ На этот раз нашим собеседником является Главный редактор MediaMax — Давид Алавердян. Keep Reading
10-ого июня полиция задержала Артура Даниеляна, основателя и руководителя НПО «Адеквад». Даниелян был доставлен в отделение полиции из офиса НПО «Адеквад» с наручниками на руках. Keep Reading
«Медиа Адвокат» начинает цикл интервью с редакторами ведущих армянских СМИ․ На этот раз нашим собеседником является Лусине Барсегян, редактор «ArmTimes.com». Keep Reading
Вице-спикер парламента Ален Симонян, в интервью aravot.am заявил, что в скором времени инициирует законодательную поправку, которая будет непосредственно касаться средств массовой информации. «Так что , готовьтесь»,- добавил он. Keep Reading