Դավիթ Սանասարյանի դեմ գործը Արսեն Թորոսյանի «ձեռքի գործն է»
2019 թ-ի ապրիլի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ԱԺ Առողջապահության նախարարի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։ Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 34 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Լենա Նազարյանը լրատվականների համար անհետաքրքիր է
2019 թ-ի ապրիլի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ԱԺ պատգամավոր Լենա Նազարյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։ Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 34 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Լիլիթ Մակունցի «օրագիր»-ը
2019 թ-ի ապրիլի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ԱԺ պատգամավոր Լիլիթ Մակունցի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։ Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 34 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Գագիկ Ծառուկյանը և «Արարատ ցեմենտ»-ի շուրջ քննարկումները
2019 թ-ի ապրիլի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։  Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 34 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Արարատ Միրզոյանը թեժացրեց իրավիճակը
2019թ-ի ապրիլի 11-20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող նյութերին։  Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 34 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Տիկին Զոհրաբյանի շուրջ կրքերը չեն հանդարտվում
2019 թ-ի ապրիլի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։  Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 34 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Արցախյան հակամարտության լուսաբանումն առցանց մամուլում
2019թ-ի ապրիլի 1-ից 15-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնության ուշադրության կենտրոնում է եղել «Արցախյան հակամարտության» լուսաբանումն առցանց մամուլում։ Մշտադիտարկվել է 34 առաջատար կայք։ Դրանք ընտրվել են միջազգային անալիտիկ ծրագրերի միջոցով։ Keep Reading
Իրավական թեմաների լուսաբանումն առցանց մամուլում
2019 թ-ի ապրիլի 1-ից 15-ը, «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնության ուշադրության կենտրոնում է եղել իրավական թեմաների լուսաբանումն առցանց մամուլում։ Մշտադիտարկվել է 34 առաջատար կայք։ Դրանք ընտրվել են միջազգային անալիտիկ ծրագրերի միջոցով։ Keep Reading
«Մտահոգիչ է, որ «կեղծ լուրերի» դեմ պայքարի նպատակով օգտագործվում է անվտանգության ծառայությունը»․ RSF
«Լրագրողներ առանց սահմանների» միջազգային կազմակերպության ամենամյա զեկույցում Հայաստանը մամուլի ազատության ցուցանիշով շուրջ 180 երկրների շարքում 61-րդն է։ 2019թ. սանդղակում Հայաստանն առաջընթաց է գրանցել 19 կետով՝ տարածաշրջանում մամուլի ազատության ինդեքսով զիջելով միայն Վրաստանին։ Keep Reading

Гагик Царукян и «Арарат цемент»
Инициатива «Медиа Адвокат» с 10 по 20 апреля 2019 года, проводила мониторинг статей касательно личности и деятельности депутата Национального собрания Гагика Царукяна. Keep Reading
Не удалось найти каких-либо положительных статей о Лилит Макунц
Инициатива «Медиа Адвокат» с 11 по 20 апреля 2019 года, проводила мониторинг статей касательно личности и деятельности представителя Национального собрания Армении Лилит Макунц. Keep Reading
Вмешательство Арарата Мирзояна не только не успокоило ситуацию, но даже накалило ее
Инициатива «Медиа Адвокат» с 11 по 21 апреля 2019 года, проводила мониторинг статей касательно личности и деятельности представителя Национального собрания Армении Араратом Мирзояном. Keep Reading
Освещение теми «Арцахского конфликта» в онлайн медиа
В центре внимания инициативы «Медиа Адвокат» с 1 по 15 апреля 2019 года, было онлайн освещение темы «Арцахского конфликта». Мониторинг вёлся по 34 ведущим СМИ. Выбор медиа был сделан согласно критериям международных аналитических программ. Keep Reading
Освещение правовых тем в армянских электронных медиа
1 по 15 aпреля 2019 года в центре внимании инициативы “Медиа Адвокат” было освещение правовых тем в армянских электронных медиа. Мониторинг вёлся по 34 ведущим сайтам. Они были отобраны по критериям и с помощью международных аналитических программ. Keep Reading
Количество негативных статей уменьшилось
Инициатива «Медиа Адвокат» с 1-оги по 10-ого апреля 2019 года, проводила мониторинг статей касательно личности и деятельности представителя Национального собрания Армении Араратом Мирзояном. Keep Reading
В центре внимания инициативы «Медиа Адвокат» с 1 по 31 марта 2019 года, было онлайн освещение темы «Арцахского конфликта». Мониторинг вёлся по 34 ведущим СМИ. Выбор медиа был сделан согласно критериям международных аналитических программ. Keep Reading
Oсвещение правовых тем в армянских электронных медиа
С 1 по 31 марта 2019 года в центре внимании инициативы “Медиа Адвокат” было освещение правовых тем в армянских электронных медиа. Мониторинг вёлся по 34 ведущим сайтам. Они были отобраны по критериям и с помощью международных аналитических программ. Keep Reading