Կարողանում է արդյոք վարչապետը մեղմել իրավիճակը
2019 թ-ի մարտի 11-20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։  Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 34 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
ՎԱՐՉԱՊԵՏՆ ՈՒ ԻՐ ԹԻՄԸ ԽԵՂԱԹՅՈՒՐՎԱԾ ՊԱՏԿԵՐԱՑՈՒՄ ՈՒՆԵՆ ԱԶԱՏ ՄԱՄՈՒԼ ՄԱՍԻՆ. Հրապարակ
Նիկոլ Փաշինյանը լրագրողների հետ շփման խորամանկ ճանապարհ է գտել։ Նա որոշել է այլեւս ոտքի վրա ճեպազրույցներ չտալ եւ չպատասխանել լրագրողների հարցերին, այլ մի քանի ամիսը մեկ մեծ ասուլիս հրավիրել ու պատասխանել, ասենք, մի 50-60 լրագրողի հարցի՝ դա համարելով թափանցիկության ու մամուլի ազատության գրավական։ Այդ տասնյակ լրագրողների ճնշող մեծամասնությունը, սովորաբար, ինչպես հին Հայաստանում, տալիս է «մեծարգո… Keep Reading
Բացասական հոդվածները հիմնականում անմիջական առնչություն չունեն Սերժ Սարգսյանի անձին
2019 թ-ի մարտի 11-20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։  Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 34 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Նիկոլ Փաշինյանի 4.5 ժամ տեղի ունեցած ասուլիսի բացասական արձագանքների գերակշռությանը կարելի է երկու բացատրություն տալ
«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը իրականացնում է Հայաստանի համացանցային լրատվամիջոցների մոնիտորինգը որոշակի թեմաներով։ Հերթական թեման վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մարտի 19-ին տեղի ունեցած շուրջ 4,5 ժամ տևած ասուլիսն էր, որտեղ վարչապետն անդրադարձավ ամենատարբեր թեմաների։ Ֆեյսբուքյան գրառումները և լայվերից հետո, որոնք միայն միակողմանի հաղորդակցություն են ապահովում, այս ասուլիսը շատ սպասված էր, քանի որ հնարավորություն էր տալիս անդրադառնալ ոչ թե… Keep Reading
Արսեն Թորոսյանը միջանձնային խնդիրներ ունի թե՛ ՔՊ կուսակցության, թե՛ «Իմ քայլը» դաշինքի ներսում
2019 թ-ի մարտի 11-20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։  Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 34 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Գագիկ Ծառուկյանն ընկալվում է որպես մեծահարուստ գործարար
2019 թ-ի մարտի 11-20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։ Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 34 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
«Մեդա Պաշտպան» նախաձեռնությունը պահանջում է պետպաշտոնյաներից և քաղաքական գործիչներից, որպեսզի վերջիններս զերծ մնան լրատվամիջոցներին ու լրագրողներին պիտակավորելուց
«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը 2019թ-ի մարտի 1-25-ը ընկած ժամանակահատվածում հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Լուսինե Բադալյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածները։ Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 34 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Նախագահի PR թիմը բավականին արագ է կողմնորոշվում ու ճիշտ պահին ճիշտ հակահարված է հասցնում
2019թ-ի մարտի 11-20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող նյութերին։  Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 34 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Պատգամավորի մասին բացասական հոդվածները հիմնականում անձնավորված արշավ են հիշեցնում
2019թ-ի մարտի 11-20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում Աժ պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող նյութերին։ Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 34 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading

У Арсена Торосяна межличностные и внутрипартийные проблемы
Инициатива «Медиа Адвокат» с 11 по 20 марта 2019 года, отслеживались статьи касательно личности и деятельности министра Здравоохранения Арсена Торосяна. Мониторинг велся по 34 ведущим сайтам в Армении. Keep Reading
Гагик Царукян воспринимается как бизнесмен
В центре внимания инициативы »Медиа Адвокат» с 1 по 25 марта 2019 года, попал депутат национального собрания глава партии Процветающая Армения Гагик Царукян. Отслеживались статьи касательно личности и деятельности Гагика Царукяна. Keep Reading
Инициатива «Медиа Адвокат» требует, чтобы чиновники и политические деятели воздержались от дискредитации СМИ и журналистов
Инициатива «Медиа Адвокат» с 1 по 25 марта 2019 года отслеживал статьи касательно личности и деятельности депутата национального собрания Лусине Бадалян. Мониторинг велся по 34 ведущим сайтам в Армении. Keep Reading
Отрицательные статьи в адрес депутата, в основном, персонализированны
В центре внимания инициативы »Медиа Адвокат» с 11 по 20 марта 2019 года оказался депутат национального собрания, глава партии “Светлая Армения” Эдмон Марукян. Отслеживались статьи касательно личности и деятельности Эдмона Марукяна. Мониторинг велся по 34 ведущим сайтам в Армении. Keep Reading
В правительстве существуют межведомственные противоречия (министерство ֊ марзпетаран)
Инициатива »Медиа Адвокат» с 11 по 20 марта 2019 года проводила мониторинг статей касательно личности и деятельности министра образования и науки Араика Арутюняна. Мониторинг велся по 34 ведущим сайтам в Армении. Keep Reading
Oсвещение правовых тем в армянских электронных медиа
С 1 по 15 марта 2019 года в центре внимании инициативы “Медиа Адвокат” было освещение правовых тем в армянских электронных медиа. Мониторинг вёлся по 34 ведущим сайтам. Они были отобраны по критериям и с помощью международных аналитических программ. Keep Reading
СМИ и общество остро реагируют на такие факты как сокрытие информации и попытки информационных манипуляций со стороны официальных лиц
Инициатива »Медиа Адвокат» с 11 по 20 марта 2019 года проводила мониторинг статей касательно личности и деятельности председателя Национального Собрания Армении Арарата Мирзояна. Мониторинг велся по 34 ведущим сайтам в Армении. Keep Reading
Освещение темы «Арцахского конфликта» в онлайн медиа / С 1 по 15 марта /
В центре внимания инициативы «Медиа Адвокат» с 1 по 15 марта 2019 года, было онлайн освещение темы «Арцахского конфликта». Мониторинг вёлся по 34 ведущим СМИ. Выбор медиа был сделан согласно критериям международных аналитических программ. Keep Reading