Մեծացել է խոսքի ազատության դեմ անհանդուրժողականությունը․ «Մեդիա պաշտպան»
Հունվարի 28-ին՝ Եռաբլուրում Yerkir.am-ի լրագրող Լիանա Սարգսյանի հարցին՝ «դուք բարձր ամբիոնից հայտարարում եք, որ Շուշին ադրբեջանակա՞ն է», Փաշինյանը, պատասխանել է. «Մի րոպե, թղթի վրա գրեք մեջբերումը, իմ մեջբերումը կբերեք Դուք անձամբ՝ թղթի վրա, որ ես դա հայտարարել եմ, և ուղիղ եթերում ես ձեր հարցին կպատասխանեմ»: Keep Reading
Լրագրողին հետապնդում են՝ խոչընդոտելով մասնագիտական աշխատանքը
Լրագրող Սյուզի Բադոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է հետևյալը. «Այսօր ԲՀԿ-ական պատգամավոր Արման Աբովյանի հետ պայմանավորվել էինք հանդիպել ԱԺ-ում, պարզվեց` ինձ արգելված է անգամ պատգամավորի տված անցագրով մտնել խորհրդարանի տարածք»։ Keep Reading
Իշխանության օրակարգն անհասկանալի մնաց։ Հայկ Կոնջորյանի պատասխանները զարմացրին Պետրոս Ղազարյանին
Հանրային հեռուստաընկերության եթերում հունվարի 21-ին Պետրոս Ղազարյանի հյուրը «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Կոնջորյանն էր։ Թեման էր՝ ներքաղաքական զարգացումներ, իշխանության օրակարգը։ Keep Reading
Իշխանությունները խուսափում են հանրային հնչեղություն ստացած հարցեր մեկնաբանելուց
ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորները լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ լքել են դահլիճը՝ լրագողի հարցից հետո՝ պատճառաբանելով, որ ժամանակն ավարտվել է։ Keep Reading
Հանրային Հեռուստաընկերության լրատավականի մեկնաբանը պնդում է անում անոնսում
Հանրային հեռուստաընկերության լրատվականը հունվարի 17-ի կիրակնօրյա թողարկմանն անդրադարձել էր ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի հայտարարությանը՝ կապված ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի հատուկ ծառայությունների գործակալ լինելու հետ։ Մեկնաբանը լուրերի անոնսում ասաց․ «Ֆեյք լուրեր հորինողների այս շաբաթվա հանձնարարությունը՝ ԱԺ նախագահին դարձնել թուրքական գործակալ, Աննա Հակոբյանին վերագրել անշարժ գույք, որը ստացել է Ալիևից»։ Keep Reading
ԱԹՎ-ն բարելավել է դիրքերը՝ մայրաքաղաքայինից դառնալով հանրապետական, Հ2-ն այլևս հանրապետական հեռուսատալիք չէ: Ֆրինյուզը դարձավ մայրաքաղաքային հեռուստաալիք
Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովը փակ եւ գաղտնի ռեժիմով բաշխեց հանրապետական եւ մայրաքաղաքային սփռման սլոթերի համար դիմած հեռուստաընկերությունների միավորները: Keep Reading

Медиа адвокат: Нетерпимость к свободе слова возросла
28 января в Ераблуре на вопрос журналиста Yerkir.am Лианы Саргсян «Вы с высокой трибуны заявляете, что Шуши – азербайджанский город?» Пашинян ответил: «Минутку! Напишите на бумаге цитату. Лично Вы приведите мою цитату на бумаге, что я такое заявил, и в прямом эфире я отвечу на ваш вопрос». Keep Reading
Повестка властей осталась непонятной. Ответы Айка Конджоряна удивили Петроса Казаряна
21 января в эфире Общественного телевидения гостем Петроса Казаряна был депутат от фракции «Мой шаг» Айк Конджорян. Тема — внутриполитические развития, повестка властей. Keep Reading
Национальное Собрание Армении ограничивает вход СМИ и журналистов в парламент
Несколько дней назад произошел инцидент между журналистом информационного агентства Yerevan.today Сюзи Бадоян и депутатом НС РА Айком Саргсяном. Айк Саргсян схватил за руку Сюзи Бадоян, отобрал микрофон у журналиста и закрылся в своем кабинете. Keep Reading
Общественное телевидение обходит проблемные темы
В главном выпуске новостей Общественного телевидения от 20 января не было представлено два заявления Защитника прав человека. Арман Татоян отметил, что неприемлем подход правительства Армении относительно того, что число армянских пленных в Азербайджане не подлежит разглашению, поскольку вопрос носит «сверхчувственный характер». Keep Reading
Ведущий новостей Общественного телевидения делает утверждения в анонсе
Служба новостей Общественного телевидения Армении 17 января в воскресном выпуске коснулась заявления бывшего посла Армении Микаэла Минасяна о том, что спикер НС Арарат Мирзоян является агентом спецслужб. Комментатор в анонсе новостей заявил: «Поручение создателей фейковых новостей на этой неделе — сделать председателя НС турецким агентом, приписать Анне Акопян недвижимость, полученную от Алиева». Keep Reading
«АТВ» улучшила свои позиции, получив вещание по всей территории Республики, «Второй армянский телеканал» больше не является республиканским вещателем, а «FreeNews» получил столичный слот
Комиссия по телевидению и радио в закрытом режиме распределила баллы   телекомпаний, обратившихся для получения лицензий по республиканской и столичной трансляции. Окончательные итоги конкурса будут подведены в течение трех дней. Keep Reading
Передовой нужна страна с сильной экономикой, нужно работать, чтобы работали все звенья, в том числе СМИ: директор рекламного агентства «Медиа Групп» Карен Амбарцумян
Интервью инициативы «Медиа адвокат» с директором рекламного агентства «Медиа Групп» Кареном Амбарцумяном Keep Reading