«Մեդիա պաշտպան»-ն ամփոփում է տարին
2020-ը ողբերգական տարի էր։ Սկզբում համաճարակը, հետո պատերազմը տարան շուրջ 8,5 հազար կյանքեր։ Հայրենիքից կորցրինք հսկայական տարածքներ։ Ապիկար կառավարման ու դավաճանական քայլերի պատճառով` կանգնած ենք պետականության կորստի եզրին։ Keep Reading
Շարունակելու ենք արձանագրել լրագրողների և լրագրողական համայնքի ներկայացուցիչների իրավունքների յուրաքանչյուր խախտում
«Հրապարակ» օրաթերթի լրագրող Վահե Մակարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնության վերջին հրապարակմանը, որում՝ հավատարիմ մեր սկզբունքներին և լրագրողների իրավունքների պաշտպանության առաքելությանը, աջակցություն էինք հայտնել լրագրողին։ Keep Reading
Հանրային հեռուստաընկերության լրատվականը շրջանցել է սուր կետերը
Հանրային հեռուստաընկերության լրատվականը դեկտեմբերի 28-ի գլխավոր թողարկմանը չի ներկայացրել, որ Գորիս-Կապան ճանապարհին ցուցանակ է տեղադրվել՝ «Բարի գալուստ Ադրբեջան» գրությամբ։ Keep Reading
Արման Բաբաջանյանը խեղաթյուրում է փաստերը, Պետրոս Ղազարյանը՝ ուղղում
Հանրային հեռուստաընկերության եթերում դեկտեմբերի 22-ին Պետրոս Ղազարյանի հյուրը անկախ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանն էր, որը մի շարք անհիմն հայտարարաություններ արեց ու խեղաթյուրեց փաստերը։ Keep Reading
Հանրային հեռուստաընկերության լրատվականը չի անդրադարձել մի շարք թեմաների
Հանրային հեռուստաընկերության լրատվականը դեկտեմբերի 23-ի գլխավոր թողարկմանը չի ներկայացրել, որ Սյունիքում՝ Որոտան գետի ափին տեղադրվել է Ադրբեջանի դրոշը, տեղակայվել են ադրբեջանցի զինվորներ, զինված թշնամին մտել է բնակիչներից մեկի տուն ու պարտադրել, որ հեռանան։ Keep Reading
Ազատություն TV-ին չի անդրադարձել վարչապետի ու քահանայի միջադեպին ու մի շարք այլ թեմաների
Ազատություն TV-ին չի անդրադարձել Սյունիքում վարչապետի ու քահանայի միջադեպին, չի ներկայացրել այդ առնչությամբ ՄԻՊ հայտարարությունը։ Լրատվականը նաև չի ներկայացրել, որ ԵՊՀ դասախոսները, գիտնականներն ու պրոֆեսորները տեղեկացրել են, որ միանալու են վարչապետի հրաժարականի պահանջով այսօրվա գործադուլին, որն արդեն մեկնարկելել է։ Keep Reading
Հանրային հեռուստաընկերությունը վարչապետի ու քահանայի միջադեպը ներկայացրել է ոչ ամբողջական
Հանրային հեռուստաընկերության դեկտեմբերի 21-ի լուրերի գլխավոր թողարկմանը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ու քահանայի միջև միջադեպին հաջորդած զարգացումները չեն ներկայացվել։ Keep Reading

«Медиа адвокат» подводит итоги года
2020 год был трагическим. Сначала пандемия, потом война унесла около 8,5 тысяч жизней. Мы потеряли огромные территории нашей Родины. Стоим на грани потери государственности из-за бездарного правления и вероломных шагов. Keep Reading
Мы продолжим фиксировать любые нарушения прав журналистов и представителей медиасферы
Журналист газеты «Грапарак» Ваге Макарян на своей странице в Facebook коснулся последней публикации инициативы «Медиа адвокат», в которой мы, приверженные принципам и миссии по защите прав представителей СМИ, выразили поддержку журналисту. Keep Reading
Первый канал продолжает работать в том же стиле: Неприемлемые властям новости не сообщаются
Общественное телевидение продолжает обходить многие темы, получившие общественный резонанс. В частности, 24 декабря в парламенте не было представлено организованное ППА обсуждение по проблемам приграничных сел, в котором власти отказались участвовать. Keep Reading
Задержан оператор PARA TV
Во время акций протеста, проходящих у здания НС, полиция по распоряжению новоназначенного начальника Службы государственной охраны при СНБ Саркиса Ованнисяна подвергает граждан приводу. Keep Reading
Арман Бабаджанян искажает факты, Петрос Казарян — исправляет
22 декабря в эфире Общественного телевидения гостем Петроса Казаряна был независимый депутат Арман Бабаджанян, который делал ряд необоснованных заявлений и искажал факты. Keep Reading
Общественное телевидение Армении не коснулось ряда тем
В главном выпуске новостей Общественного телевидения от 23 декабря не сообщили, что в Сюнике, на берегу реки Воротан установлен флаг Азербайджана, размещены азербайджанские ВС, вооруженный враг вошел в дом одного из жителей и заставил его уйти. Keep Reading
Теле-/радиостанция «Азатутюн» не коснулась инцидента между премьер-министром и священником и ряда других тем
Теле-/радиостанция «Азатутюн» не коснулась инцидента между премьер-министром и священником в Сюнике, не представила заявление омбудсмена относительно данного случая. Keep Reading
Инцидент между премьер-министром и священником Общественное телевидение представило неполноценно
В главном выпуске новостей Общественного телевидения от 21 декабря события, последовавшие за инцидентом между премьер-министром Николом Пашиняном и священником, не были представлены полностью. Keep Reading