Նիկոլ Փաշինյանի մասին դիտարկվել են և՛ բացասական, և՛ դրական հոդվածներ
2020 թ-ի հուլիսի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։ Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 5 լրատվական կայք՝ 1in.am-ը, azatutyun.am-ը, armtimes.com-ը, aravot.am-ը և tert.am-ը։ Keep Reading
Ազատություն TV-ի ռեպորտաժը միակողմանի էր
Ազատություն TV-ն հուլիսի 30-ին եթեր է հեռարձակել ռեպորտաժ, որտեղ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հարցազրույցի շուրջ մեկնաբանություն է վերցրել «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանից։ Keep Reading
Արմեն Սարգսյանի մասին դիտարկվել են և՛ բացասական, և՛ դրական հոդվածներ
2020 թ-ի հուլիսի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։ Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 35 առաջատար լրատվական կայք։ Նշված ժամանակահատվածում դիտարկվել է 382 հոդված, որոնցից 13-ը եղել է բացասական, 20-ը՝ դրական, 349-ը՝ չեզոք։ Keep Reading
ՆՈՐ ՕՐԵՆՔՈՎ ՀՌՀ-Ն ԴԱՌՆՈՒՄ Է ԳՐԱՔՆՆԻՉ ՈՒ ԴԱՏԱՎՈՐ
«Ազատության» ֆեյսբուքյան ասուլիսի հերթական թողարկումը նվիրված էր հեռուստատեսության այսօրվա խնդիրներին եւ ֆեյսբուքյան օգտատերերի հարցերին շուրջ 50 րոպեի ընթացքում պատասխանում էր ՀՌՀ նախագահ Տիգրան Հակոբյանը։ Keep Reading
Պետրոս Ղազարյանը չեզոք չէր
Հանրային հեռուստաընկերության եթերում հուլիսի 28-ին Պետրոս Ղազարյանի հյուրերն էին արձակագիրներ Սուսաննա Հարությունյանը, Գևորգ Տեր-Գաբրիելյանը, «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Ղազարյանը, գրականագետ, արձակագիր Արմեն Օհանյանը։ Keep Reading
Աննա Հակոբյանի մասին դիտարկվել են մեծ թվով բացասական հոդվածներ
2020 թ-ի հուլիսի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։ Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 35 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Որպես ԱԳՆ խոսնակ՝ չեմ ներկայացնում որեւէ հայտարարություն, որը չի արտահայտում տվյալ հարցի նկատմամբ իմ մոտեցումը՝ որպես դիվանագետ եւ քաղաքացի
«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը շարունակում է մամուլի քարտուղարների հետ զրույցների շարքը։ Հիշեցնեմ, որ նախորդ անգամ մեր զրուցակիցը ՊՆ նախկին խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանն էր, թեման, բնականաբար, սահմանային իրավիճակն էր ու դրա հետ կապված ՊՆ-ի աշխատանքները։ Այս օրերին բավականին լայնածավալ ու բազմաշերտ աշխատանք իրականացվեց նաև ԱԳՆ-ի կողմից: Մամուլի քարտուղար Աննա Նաղդալյանը պատմել է աշխատանքային գործընթացից և ոչ միայն։ Keep Reading
Արարատ Միրզոյանի մասին դրական հոդվածներ չեն դիտարկվել
2020թ-ի հուլիսի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող նյութերին։  Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 35 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading
Տիգրան Ավինյանի քայլերը քննադատվել են
2020 թ-ի հուլիսի 11-ից 20-ը «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հետևել է առցանց մամուլում ՀՀ փոխվարչապետ, պարետ Տիգրան Ավինյանի անձին ու գործունեությանն առնչվող հոդվածներին։ Մշտադիտարկվել է ներհայաստանյան 35 առաջատար լրատվական կայք։ Keep Reading

В отношении Никола Пашиняна были рассмотрены как положительные, так и негативные статьи
Инициатива «Медиа адвокат» с 11 по 20 июля 2020 года проводила мониторинг онлайн медиа материалов касательно личности и деятельности премьер-министра РА Никола Пашиняна. Мониторинг велся по материалам 5 новостных сайтов Армении: 1in.am, azatutyun.am, armtimes.com, aravot.am и tert.am. Keep Reading
Репортаж Азатутюн ТВ был односторонним
30 июля на Азатутюн ТВ был показан репортаж, в котором журналист взял комментарий у депутата от фракции «Мой шаг» Андраника Кочаряна касательно интервью второго президента Армении Роберта Кочаряна. Keep Reading
В отношении Армена Саркисяна были рассмотрены как положительные, так и негативные статьи
Инициатива «Медиа адвокат» с 11 по 20 июля 2020 года проводила мониторинг онлайн медиа материалов касательно личности и деятельности президента РА Армена Саркисяна. Мониторинг велся по 35 ведущим новостным сайтам Армении. За указанный период было зафиксировано 382 статей, из которых отрицательных —13, положительных —20, нейтральных—349. Keep Reading
Согласно новому закону, председатель КТР станет цензором и судьей
Очередной выпуск «Пресс-конференции в Facebook» на Азатутюн ТВ был посвящен сегодняшним проблемам телевидения, а на вопросы пользователей Facebook в течение 50 минут отвечал председатель Комиссии по телевидению и радио (КТР) Тигран Акопян. Keep Reading
Петрос Казарян не был нейтрален
28 июля гостями Петроса Казаряна на Общественном телевидении были прозаики Сусанна Арутюнян, Геворг Тер-Габриелян, депутат от фракции «Мой шаг» Тагуи Казарян, литературовед и прозаик Армен Оганян. Темой программы «Публичное обсуждение» стали нашумевшие стандарты образования. Keep Reading
В отношении Анны Акопян было рассмотрено большое количество негативных статей
Инициатива «Медиа адвокат» с 11 по 20 июля 2020 года проводила мониторинг онлайн медиа материалов касательно личности и деятельности супруги премьер-министра Анны Акопян. Мониторинг велся по 35 ведущим новостным сайтам Армении. За указанный период было зафиксировано 161 статей, из которых отрицательных — 68, положительных — 10, нейтральных —83. Keep Reading
Как пресс-секретарь МИД, я никогда не представляю каких-либо заявлений, комментариев или позиций, которые не отражают мои взгляды по этому вопросу как гражданина и дипломата
Инициатива «Медиа адвокат» продолжает серию бесед с пресс-секретарями. Напомним, что в прошлый раз нашим собеседником был бывший спикер Министерства обороны Арцрун Ованнисян, темой, конечно же, была ситуация на границе и работа МО в этом направлении. В эти дни со стороны Министерства иностранных дел была проведена довольно масштабная и многослойная работа, пресс-секретарь Анна Нагдалян рассказала о… Keep Reading
Положительных статей в отношении Арарата Мирзояна не рассматривалось
Инициатива «Медиа адвокат» с 11 по 20 июля 2020 года проводила мониторинг онлайн медиа материалов касательно личности и деятельности спикера НС РА Арарата Мирзояна. Мониторинг велся по 35 ведущим новостным сайтам Армении. За указанный период было зафиксировано 212 статей, из которых отрицательных — 28, нейтральных — 184. Keep Reading
Действия Тиграна Авиняна продолжают подвергаться критике
Инициатива «Медиа адвокат» с 11 по 20 июля 2020 года проводила мониторинг онлайн медиа материалов касательно личности и деятельности вице-премьера, коменданта Тиграна Авиняна. Мониторинг велся по 35 ведущим новостным сайтам Армении. За указанный период было зафиксировано 214 статей, из которых отрицательных —11, положительных —2, нейтральных—201. Keep Reading